Eesti parimad tööandjad on…

CV-Online’i kasutajate seas läbi viidud küsitluse pinnalt panime kokku Eesti parimate tööandjate tabeli. Vastanuid oli pea 6000, kellest veidi alla poole nimetas ära konkreetse firma, kus ta sooviks töötada.Võiks öelda, et isegi ootuspäraselt olid parimate tööandjate tabeli tipus suured organisatsioonid. Eesti Energia võttis esikoha ja oli eelistatuim tööandja nii eesti kui vene keelt kõnelevate inimeste seas. Esikolmikusse mahtusid veel Swedbank ja Elion.

TOP 20

1. Eesti Energia
2. Swedbank
3. Elion
4. Skype
5. SEB
6. Tallink
7. EMT
8. Selver
9. ABB
10. Ericsson
11. Nordea
12. Tartu Ülikool
13. Webmedia
14. Playtech
15. Elisa
16. Statoil
17. Google
18. Tele2
19. A. Le Coq
20. Baltika

Põhjustena, miks soovitakse enim Eesti Energias töötada, oli kõige tihedamini välja toodud:

 1. tegemist on oma valdkonna liidriga
 2. huvitav töö/valdkond
 3. head karjäärivõimalused
 4. seal töötamine tekitab kindlustunde
 5. organisatsioonil on hea maine

Muidugi päris must-valgelt antud parimate firmade pingerida võtta ei saa, sest parimate tööandjate tabeli tipus olevad firmad on ka ühed suurimad tööandjad (kellest osa oli ka meie vastajate seas), kuid paljude inimeste eelistusi näitab see sellegi poolest.

Üllatusena võiks ehk välja tuua Tartu Ülikooli 12. koha, mis oli paljude erafirmadega võrreldes väga tugev tulemus ning Google jõudmist Eesti parimate tööandjate edetabelisse.

PS. Analüüs kestab veel edasi ja täiendame tulemusi lähipäevil. Andmehulk on üsna suur ning antud tabel on esmane ülevaade selgunust.

Täiendava huvi korral palun esita küsimus kommentaaride all, siis saame sellele kas kohe vastata või seda edasise analüüsi käigus käsitleda.

31 kommentaari

 1. Vastasin kah sellele küsimustikule ja kuskil ei olnud küsitud, millises firmas te töötada soovite. Nii, et ei saa aru kuidas sinna need nimed tekkisid.

 2. Vastasin samuti küsimustikule. Ja võin kindlusega väita, et seal siiski oli see küsimus.
  Olen pigem selle poolt, et tegelikuses ei näita see tabel mitte PARIMAID tööandjaid, vaid seda, millised ettevõtted rohkem tööd pakuvad (nn suurimad tööandjad). Ning on igati loogiline, et esiotsa sattusid just suured ettevõtted.

 3. Olen viimase vastajaga täiesti nõus, sest minu arust ei tähenda ka see parimaid tööandjaid.

 4. Sama asi, vastasin kõike küsimusele ja ei saa aru kuidas see TOP kujunes?

 5. Vastasin ka küsimustikule, aga seal uuriti, millises ettevõttes ma tahaksin töötada, mitte ei küsitletud, kuidas ma oma ettevõtet hindan. Seega vastab tulemus ettekujutusele, kus võiks töötada (ehk siis maine), aga ei räägi midagi nende ettevõtete tegeliku sisu kohta. Seega ei saa kindlasti väita, nagu oleksid need parimad tööandjad. P.S. Olen sotsioloogiat õppinud, seetõttu julgen väita, et küsimused uurisid muud antud väidet parimatest tööandjatest.

 6. ..ja nõustun eelkõnelejate arvamusega,et ei ole kompetentselt teostatud uurimus. Olen paljude tudengite uurimus- ehk teadustöid juhendanud ja seega kivi uurimuse läbiviija kapsaaeda. On arenguvõimalusi ja kasutage neid, ärge lollitage neid, kes teiega koostööd soovivad teha.

 7. Kriitika vastu võetud. Ja olen päris paljude välja toodud seisukohtadega nõus. Muidugi on tegemist subjektiivse üldistusega. “Parim” kui selline võib paljude jaoks tähendada erinevat asja kaalusin ka “ihaldusväärseim” kirjutada. Tulnes ju see küsitluse teisest küsimusest “Mis firmas/organisatsioonis sooviksid töötada?”

  Mingi nimi tuli edetabelile anda. Selles osas olen avatud ka uutele pakkumistele. Selle võib ümber nimetada, kui tuleb konkreetne sõnastus.

  Kasutajale “Noname” – samas kolmas küsimus ju uurib seda: “Miks sooviksid selles firmas/organisatsioonis töötada? (võib ka mitu varianti valida)”.

  Kasutajatele: Noname ja Margarita – nõus, arenguruumi on ja vaatame küsimused üle, et järgmisel korral täpsemalt sõńastada ja paneme ka tabavama pealkirja uuringule.

  Oodatud on ka konrkeetsed soovitused, mida ja kuidas järgmiseks korraks muuta?

  Tagasiside, eriti kriitiline tagasiside viibki edasi.

 8. “Eesti parimad tööandjad on…” – mis mõttes parimad?! See loob automaatselt kujutluse tööandjast, kelle juures tahetakse töötada püsivalt, sest see tööandja on loonud selleks parimad tingimused, see on tõesti “ihaldusväärseim” tööandja. Küsitluses osalenutel ei ole kindlasti täielikku ja adekvaatset ülevaadet sellest mis toimub kõigis eesti ettevõtetes. Omast kogemusest tean, et see mis väljast paistab kullakarva on seest siiruviiruline ja haiseb kohutavalt. Tahan öelda, et selleks, et välja selgitada parim tööandja, tuleb iga tööandja hindamiseks nägema tegelikku olukorda seestpoolt.

 9. Eesti parimad tööandjad on…Eesti Energia, olen selles firmas töötanud aastaid ja selle väitega/välja toodud põhjustega nõus! Ei osalenud küsitluses, kuid seda enam on tulemus rõõmustav.

 10. Küsitluses ei osalenud ja olen nõus väitega, et selleks, et tööandja taset hinnata, peaks olema seal eelnevalt töötanud. Kindlasti on väga-väga vale väita, et nimekirjas paremuselt teine ettevõte parimate tööandjate hulka võiks kuuluda. Minu kogemuse põhjal pigem oma töötajatest, nende tervisest ja isiklikust elust kõige vähem hoolivam. Kui olete lapsed lastekodusse paigutanud, tasub kindlasti seal töötamist proovida, sest ka oma nädalavahetusi ja hilisõhtuid hakkate nüüd seal veetma. Palju õnne!

 11. Praegu pole vist kõige õigem aeg selliste küsitluste tegemiseks. Kuna meil on nii suur tööpuudus ja ettevõtjaks ( s.t. tööandjaks) võib saada igaüks. Selleks, et meie ettevõtjad aga hakkaksid mõtlema ka sellise maine kujunduse peale, on selline küsitlus igati teretulnud.

 12. al ja Riina: nõus, et täielikku ülevaadet on raske saada, sest igas kohas ei ole võimalik töötada. Samas me ei üritanudki väita, et käisime siin välja ülima tõe. Tõime välja, millised olid vastused kokku võetuna. Järgmine kord ehk tasub küsida veel lisaks, et mitmes ettevõttes inimene on inimene oma elu jooksul töötanud. Samas jääb ikkagi subjektiivsuse aspekt sisse, selle vastu ikkagi ei saa.

  Tiia ja Nõus: aitäh tagasiside eest 🙂

 13. Kui nüüd veel peenemaks asja ajada, siis kutsekoolidele antakse iga aasta välja Kvaliteediauhind. Näiteks see aasta sai selle Luua Metsanduskool …mul on au seal õppida juba 5. aastat 🙂 jubelahe seltskond – nagu üks suur pere. Soovitan kõigile õpilastele ja õpetajatele 😉 Ning seda uuritakse mustmiljon küsimusega 😀 …nii teoorias kui ka praktiliselt.
  Siit küsimus – kas ettevõtetel polegi sellist asja? Millest saaks välja kujuneda pingerida. Arvan, et see looks küll konkurentsi ettevõtete vahel ja kes nii avalikust mainest huvitatud on, oleks huvitatud ka töötajate heaolust 🙂

 14. Swedbank on kõrgel kohal tänu sellele, et seal on suur kaadrivoolavus ja inimesed ei pea vastu töötempole ja tingimustele. Muidugi otsivad ja palkavad nad pidevalt uusi inimesi 😀

  Sama kehtib ka orjalaevastiku Tallinki kohta

 15. Kas küsitletud inimesed on neis firmades töötavad/töötanud inimesed, et nad teavad kui hea tööandja keegi on? Selleks peab ikka konkreetses firmas töötama, mitte huupi pakkuma selle järgmi, mida me telekas/raadios nägime/kuulsime.

 16. No see on küll jama jutt,et Eeati Energial on ,,hea maine,,!!!!!Tule taevas appi!!!Nõõrijad,valetajad ja oma sõna murdjad!!!!!!

 17. Olen ehitussfääri töötaja ja ei usalda üldse Eesti tööandjaid.Liiga palju olen petta saanud.Ja ei taha töötada “eight days a week”.

 18. Tegelikult, kui päris aus olla, siis selleks, et anda oma tõeliselt õiglast hinnangut sellele artiklis toodud pingereale, on vaja töötada kõigis neis firmades ja siis ka veel hästi paljudel ametikohtadel igas firmas. Seega soovitus uuringute läbiviijatele – palun haarake oma hindajate valimisse tõeline “jooksikute”, “tõusikute”, “karjeristide” ja “hüpiknukkude” seltskond ning alles siis hakake tegema uuringut mis võiks pretendeerida mingisuguselegi vettpidavusele. Kui aga esitate sellise küsimuse “inimesele tänavalt”, siis tulemus on igati oodatav – “parim vastus lollile küsimusele on võimalikult loll vastus”. Seda enam, et Teie poolt netti paisatud “avalikule küsimusele” annab rõhuvas enamuses vastuse/tagasiside see seltskond kellel ei ole tööajal muud teha kui netis aega surnuks lüüa. Ja otse loomulikult satub sellesse seltskonda enamjaolt vaid indiviide kes töötavad suurte firmade mingisugustes x-osakondades, x-ametikohtadel kus on mingi x-määr tööd teha ja töölepingusse kirjutatud mingi x-määr kellast-kellani tagumik-tööaega ja kus jääb töötajale piisavalt palju (täpsemalt formuleerides – ropult palju) vaba aega netiavarustes surfamiseks ning oma arvamuse avaldamiseks suvalistel teemadel mis sellel eufoorilisel teekonnal ette satuvad.
  Jõudu ja päikest neile surfajatele!

 19. Et leida parim tööandja on vaja uurida: töötasu – tööpanuse suhet, töötingimusi ja asutuse sisest õhkkonda. Seda saavad öelda aninult selles asutuses töötavad või hiljuti töötanud inimesed.

  Kõrvalseisja arvamus on : “naised saunas rääkisid”.

  Selline töötajate küsitlus viidi mõned aastad tagasi läbi ühe euroopa projekti raames, küsitlus toimus enamuses euroopa riikides korraga.

 20. Kas mitte ei näita see tööandjate pingerida seda seal töötavatel inimestel või siis kes sinna pürgivad on rohkelt vaba aega. Tean, et paljudel ei jää töö juures isegi nii palju aega üle, et ajaleht läbi sirvida. Rääkimata, siis küsimustikele vastamisest.

 21. Huvitav !? Eesti Energias töötamise peamise põhjusena mainitakse, et tegemist on oma valdkonna liidriga. Huvitav oleks teada, kes oleks selles valdkonnas 2. ja 3. ettevõte?

 22. Tänud tagasiside eest! Nii ta on, et see ei ole kaugeltki lõplik tõde ja seda, palju ühe või teise firma töötajaid vastas, me ei tea. Samuti ei tea me palju on ühe või teise firma inimestel vaba aega.

  Ent mingi üldpildi inimeste eelistuste osas saime, mis on suhteline, aga ikkagi sisaldas see huvitavat infot ja aitas koostada pingerea. Igal juhul tekitas arutelu ja mõtteid.

  Kasutajale Joel: ega praegu vist ühtegi selles mastaabis konkurenti Eestis ei ole küll 🙂

 23. Kui vaadata seda firmade nimestiku, siis võib järeldada, et enamik tööotsijaid või siis vastajaid on pehmelt öeldes “siidikäpad”, Kui just panka tööle või IT-i meheks ei saa, siis pole elul erilist mõtet. Füüsiline töö ei kõlba ju, see ei ole mainekas ja määrib käed ära.
  Paraku küll selliste inimestega ei ole lootust eestit paremuse pole viia.
  Edu teile – siidikäpad.

 24. to Jüri :
  Pole küll ise seal töödanud , aga ma ei usu Eesti Energias just siidikäpad töötavad (muidugi kontor on igal pool kontor) , elektriposti otsas kõlkuda pole kindlasti kerge .Füüsiline töö kõlbaks kindlasti paljudele , aga selle eest ei maksta suurt midagi ja miks sellest peaks keegi siis unistama ?

 25. Mina ei usu see mis on üleval on tegu alkemaksuka.
  Ehk onu poja politika.
  Ja tööd küll ei sa ja ma ei usu.
  Ainult vale.
  Inimeisi petetakse ja paksavad alla minjumi palkka.
  Ja kui ei soovi tööd siis ei sa.
  Ja nii odavalt ma ei müü enast.
  Kui teha siis 10euri tunis siis tean see on alkne soobiv hin minu töös.

 26. Jah. Tähele paneb muidugi ka seda kuivõrd on siiski tegemist Eesti ettevõtetea- enamus siiski mitte. Kui mõelda investeeringute võimalust töökeskkonda, töötajate arendamise võimalused (koolitused jne), siis selgelt võib öelda,et kahjuks meie oma ettevõtetel on selline võimalus, tahe, arusaam vajadusest siiski pehmelt öeldes nõrgem.

 27. Ise olen jõudnud sinna punkti,et ei usalda enam ühtegi kohalikku tööandjat.3 viimast firmat,kus olin,tekitasid vaid masendust ja halle karvu.Ma ei saa kugu pidada ühestki ettevõttest,kus endast niipalju lugu ei peeta,et töölisest lugu pidada.Pidev palkade,puhkuserahade ja kõige muu kokkulepituga üle laskmine.Omaenda saamatuse töölise kallal väljaelamine ja nii edasi ja nii edasi…Kui keegi suudab mulle tõestada,et eestis on veel ausaid ettevõtjaid,kellele ka tööline ja tema vajadused tähtsad on,hakkan ehk taas kaaluma oma tööjõu siin pakkumist.Kuni see aga nii ei ole,on välismaised tööandjad A ja O. Palganumbritest ei tasu isegi rääkima hakata.Pensioni teenin igatahes mujal välja.Siinsel mõnitusel pole mõtet.

 28. 17 viimast aastat olen Eestis kolmele erinevale tööandjale pühendunud ja enne seda Rootsis pühendunud töötegemist õppinud, seepärast julgen vaielda nendega kes eesti tööandjaid kellekski ei pea. Otsige omale õige koht ja täitke võetud kohustusi oma parimate oskuste kohaselt või paremini. Eestis on häid töökohti samamoodi palju kui mujal maailmas see on raudkindel.

 29. Mina mõtlen et siin ei ole firma,kes pakub palju tõõkohti ja ma ei näe tõõkohti.SV-online on parem,kuna ta pakub mulle töökohti ja naitäitab vabasid töökohti.Loodan.et aprill -Mai tuleb rohkem töökoht.Mnomatov

 30. Mida või keda mõeldakse parima tööandja all?
  Inimesel on Maal elades alati võimalus töötada ja teha vajalikke asju, ühiskonnas ebavõrdsuse vähendamiseks ning üldise elatustaseme tõusuks. Tööandja on Maa ja inimesest andja headus sõltub ainult sellest, kas ta tahab tehtu pealt kasu saada ja kasumi arvelt keskmisest Eesti kodanikust paremini elada. Et kuuluda asotsiaalse, teise, Eesti ühiskonna liikmete hulka, peab tööandja olema aineliselt rikkam kui töötav inimene. Nii võib ka suurepalgaline suurettevõtte juht olla parim tööandjana ka isiklike sissetulekute poolest, mitte üldinimliku arusaamise poolest nagu tark rahajagaja ning kaval armuandja. Raha võib saada kõigile töötamise eesmärgiks kui aineliselt rikas inimene lugeda tööandjana parimaks. Parimatel on võimalus sattuda avalikkuse ette ning saada nakatavaks eeskujuks noortele, kes tahavad ka saada kõike jagavaiks andjaiks ning tarkadeks juhtideks ning õpivadki ainult selleks, et hakata ettevõtjaiks. aga kui juhiks saab inimene, kes ei oma arusaamist sellest, mis on töö mängimise ja tegeliku töö vahe ainelises keskkonnas, siis tekib aineline ebavõrdsus iga ettevõtmise tagajärjel juriidiliselt piiratud keskkonnas, kus kõik inimesed peavad koos elama ja töötama nagu Maal, kus see on nagu paratamatult juhtunud ning kahjuks kipub, teatud seltskondade juhtimisel, inimühiskonda hukutavaks tavaks muutuma kuna raha pole see, mis elutööle väärtust lisab. Parim on töötav inimene, kes teeb vahet, mis on teooria ja tööpraktika ning oskab seda teha, mis on inimestele vajalik. Iga “hästikoolitatud” suli oskab teiste kulul paremini elada kui tal õnnestub mõisavalitsejana nagu peremees jagada töövilja ja anda tööd teha seda ka andjata teha mõistvatele tegijatele, kelle mõte ise on juba heategu, mille arvelt elavad ülalpeetavatena ka “heade” tööandjate taga, tihti suurimad rikkuruid. Juriidiliste isikute taga ongi ka rikkurid need tegelikud “tööandjad”, kes on huvitatud õigusest ja tõde on, et nad on seaduslikud vargad, kes võtavad töötavatelt inimestelt aja ja energia ning muudavad selle ühikonna jaoks, kiiresti devalveeruvaks ja väärtusetuks, rahaks.
  Kes on ja mida teeb hea tööandja kui ta jagab tööd tasuta ja teenib raha nagu jumalat kartes või hirmu tundes, et raha ja aeg saavad otsa kui ta ei aita teha raha ja ei teeni iga uut jumalat – investorit. Parim võib olla jumal kuid seda ei jaga ka parim tööandja kui see on juriidiline isik ja tööandjal pole inimese nime. Vaatamata sellele, et nimi meest ei riku, ei julge tööandja kanda inimese nime. Kes on tegelikult asja jagavad tegijad kui keegi tööandjaist ei valitse ennast nagu inimene.

 31. Huvitav, Estonian Air on puudu …

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: