Alusta sellest, et oled produktiivne!

Produktiivsus

Loo peategelane (pildi allikas: http://www.gearfire.net/students-life)

Produktiivsus on kindlasti oluline teema nii hetkel tööd otsivale kui töötavale inimesele. Kas oled mõni õhtu päevale tagasi mõeldes avastanud, et pole päeva jooksul nagu suurt midagi tehtud saanudki? Minul on olnud selliseid päevi, võib-olla ka sul.

Käin välja nipi, mis on mul aidanud produktiivsem olla – alusta oma päeva pooletunnise planeerimisega, kui vaja, ärka selleks veidi varem (/mine varem tööle). Usu mind, just see on kõige produktiivsem aeg – aeg Sulle endale. Tee seda kogu nädala jooksul – esmaspäeval pane paika, mis soovid nädala jooksul saavutada. Iga päeva hommikut kasuta seda aega mõtlemaks, mida soovid päeva jooksul saavutada ning kui palju kulub aega iga tegevuse peale ning millal need aset leiavad. Peep Laja soovitab teha Suletud nimekirjad“ – iga päev tööpäeva alustades kirjuta üles, et mida sa tänase päeva jooksul ära teed, koos ette antud ajalimiitidega. Kui see valmis, siis see nimekiri läheb lukku. Enam midagi juurde panna ei saa. Mõnede tööde puhul ei ole see ehk lõpuni võimalik, aga see loob hea tunde kui päeva lõpus näed, et maha on kriipsutatud kõik, mida päeva jooksul tegema pidid.

Veel 7 kiiret nõuannet aja kokku hoidmiseks ja efektiivsuse tõstmiseks:

 1. Tegele ainult ühe asjaga korraga ja lõpeta see ära enne kui järgmise juurde lähed.
 2. Tee asju nii, et nad saavad esimese korraga hästi tehtud, et nendega enam hiljem ei peaks tegelema.
 3. Tee pause, et suurendada enda üldist produktiivsust. 60 minutit tööd, 15 minutit puhkust (Peep Laja soovitatud vahekord, aga iga üks leiab enda kuldsed numbrid).
 4. Delegeeri tööd oma kaastöötajatele (kui võimalik, üldjuhul on võimalik).
 5. Sea tegemist vajavad tööd tähtsuse järjekorda, lähtu oma päevaplaani tegemisel sellest järjekorrast.
 6. Vähenda segavaid faktoreid – sule igasugused Facebookid ja MSN’id, mis röövivad su tähelepanu ja mille tõttu on vaja pidevalt uuesti põhitegevusele keskenduda. Seadista oma e-mailile automaatvastaja, mis annab teada, et vastad mailidele iga päev näiteks kell 11 ja 15, pakiliste asjade puhul palud helistada.
 7. Jälgi, et suurim osa Sinu energiast, tähelepanust ja ajast läheks prioriteetsetele tegevustele.

  Nõuanded kombineeritud: Peep Laja blogist, eHow’st ning Tim Ferris’elt

  7 kommentaari

  1. Tõesti väga asjalik lugemine. Tänud!

  2. Tänud, väga hea meel kui sellest kasu oli! Positiivne tagasiside motiveerib alati veel enam pingutama, et head sisu pakkuda 🙂

  3. Abiks kokkuvõte. Olen produktiivsuse parimaid praktikaid otsinud üle 10 aasta. Hiljuti määratlesin enda jaoks 3 olulisimat harjumust:
   http://siim.lepisk.com/efektiivse-paeva-3-harjumust/

  4. Kuna töö, mille ümber siin kõigi jutt keerleb, produktiivsust saab alati kaaluda lõppproduktina, siis on raske hinnata iga iga tööprotsessis osaleja panust. Töö tegemisest saab rääkida, ainelises keskkonnas nähtava tegevuse tulemusel tekkinud, teose, valmistoodangu puhul. Majandusteoreetikud nimetavad teost sisemajanduse koguproduktiks, praktikud näevad inimese töö ainelist lõppprodukti, ning teoreetilist võimalust, seda purki panna kui inimene oma võrku meelitada või talle õnge pakkuda.
   Inimesel on Maal ilmselt kellegi antud ülesanne ja eesmärk kui ta ise ei mõtle ning on seetõttu kohas, kus valitseb hädaolukord, on kiire, aga tuleb olla mõtlematult produktiivne. Mõte on tegu, produkt tekib ettekavatsetud ja mõttetust teost. Hiljem on hilja midagi muuta kui inimene on juba võrgus nagu kala ja loodab hakkama saada iseennast müüva kaubana. Üks kolmainsus, mittemõtlev tervik, motiveeritud inimene on nagu alati intiimse töö ja eneseteostuse tulemusena, SKP, kräpp ja kindel leivaisa.
   Õpetuste vahendajad ei ei loo ainelises keskkonnas lisaväärtust kui nad õpivad kiirustades ja elavad produktiivselt ainult teoreetilisi mõttetusi prodikteerides.
   Mis on produktiivsus kui teos, produktis, pole iva?
   Kiire seedimine.

  5. Siim, hea ülevaade. Mulle meeldis see kokkuvõte, mis olid teinud, et vaatasid teemat ajas ja nö autoriteüleselt.

   WEVPC, mulle väga meeldib Su mõttekäik. Olen täiesti päri, et tegevused peavad olema eesmärgistatud ja tihtilugu on eesmärgid kusagilt peale surutud või vajadused fabritseeritud. Samas vastuvoolu ujuda ja kogu majanduslikku poolt kuule saata on raske, kui üldine foon on vastupidine. Tõenäoliselt lahendus hõlmaks siis esmalt kapitalistliku süsteemi väljajuurimist. Mis lahendusi Sa näed?

  6. Tegele ainult ühe asjaga korraga ja lõpeta see ära enne kui järgmise juurde lähed. – Liiga lihtne, aga raske teha.

  7. Howdy! I could have sworn I’ve visited this blog before but after looking at a few of the posts I realized it’s new
   to me. Regardless, I’m certainly happy I came across it and I’ll be bookmarking it and checking
   back often!

  Lisa kommentaar

  Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

  WordPress.com Logo

  Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

  Google photo

  Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

  Twitter picture

  Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

  Facebook photo

  Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: