Oli kasulik olla tükike “neljandast võimust”!

See on siis viimane postitus. Mingis mõttes on ikka hea meel ka. Nagu arvata võibki, on aega postituste kirjutamiseks pidevalt vähemaks jäänud. Tööl käimine ja ettevõtluskoolitus pluss soojade ilmadega pidevalt mere äärde kippuvad lapsed võtavad hulga aega ära.

Mul on väga hea meel, et mul oli võimalus seda blogi kirjutada. Nupuke, mida ma tänu sellele oma CV-sse lisada sain, oligi võibolla see vajalik kiiks, mida ma silma torkamiseks vajanud olin. Peale selle kõlab „CVO ametlik blogija“ ammusaadetud CV kohta arupäriva kirja all võimalikule tööandjale peaaegu samamoodi nagu „Pealtnägija toimetaja“ või „Eesti Ekspressi kolumnist“. On väga suur rõõm olnud olla neljanda võimu käepikendus tööotsijate maailmas.

Tugevuste esitlemine on nagu naeratus esmakohtumisel

Suur tänu Raimole, Annelile ja Ivikale CV-Onlinest. Motivatsioonikirja ja CV koostamise põhimõtted on mul nüüd päris selged. Ning vastumeelsus enesekriitikavaba eneseilustamise suhtes peaaegu kadunud. Kui mõelda – esimesel tutvumisel uue inimesega sa naeratad ju ka, et endast head muljet jätta ning ei maini kohe, et vasak silmahammas on tegelikult suure plommiga. CV kaaskiri ongi nagu naeratus.

Hea CV ja kaaskirjata ikka hästi ei saa
Palju on olnud vastukaja, et tööandja ei otsi kuldsuud, vaid head töötajat. Ikka tuleb kogu aeg korrutada fakti, et esimeses sõelas mõjub ainult hästi koostatud CV ja kaaskiri. Ükskõik kui hea töötaja sinust hiljem võib saada ka ilma hea CV-ta. Soovitus kõigile – koostage hea CV ja kaaskiri. Ilma ei saa. Ja kui ise ei oska, küsige abi. Mina arvasin, et oskan, aga ikkagi vajasin abi.

Eduka tööotsimise aluseks on ennekõike iseenda ja enda eesmärkide tundmine. Ka seda ma ei väsi kordamast. Jänes on ikkagi jänes, ükskõik kui väga ta ei ihka tiigrikarjääri. Temast võib saada väga hea kaugushüppaja või mustkunstniku assistent, need on tema valikud, millega tuleb leppida.

Sobiva töö leiad peeglisse vaadates
Õppiv täiskasvanu on küll väga moes, aga lõputu ümberõpe ei vii kuhugi. Seda ütleb ka Töötukassa. Kui oled kümme aastat väga hea keevitaja olnud, siis ei tasu äkki joogainstruktoriks ihkama hakata ja solvuda, kui Töötukassa sulle vastavat koolitust pole nõus pakkuma.

Õnn ei ole mägede taga, vaid siinsamas, sinus eneses. Vaata peeglisse – kes see inimene on ja mida ta hästi teha oskab? Teegi siis seda. Kõige rahuldustpakkuvam ongi ju hästi tehtud töö.

Suur tänu ka kõigile lugejatele, kommenteerijatele ja minu tuttavatele, kes mehiselt mu lingiloopimist talusid. Ma loodan, et CV-Online jätkab blogiprojektiga, minust saab selle blogi usin lugeja.

Palju edu tööotsingutel!

2 kommentaari

  1. Õnn ei ole mägede taga, vaid siinsamas, sinus eneses. Vaata peeglisse – kes see inimene on ja mida ta hästi teha oskab? Teegi siis seda. Kõige rahuldustpakkuvam ongi ju hästi tehtud töö. selle jutuga võib ainult perset pühkida. siin võid olla ükskõik kui hea töö tegija kui kuskil parteis karvast käppa lükkamas ei ole siis oled omadega putsis. vatta mis toimub misisteeriumides mingid kahtlase haridusega kalakad on ülemused aga töötajad on kõrgharidusega. kui ei usu uuri tööpakkumisi avalikus sektoris siis näed mida nõutakse. kui seal juhtivatel kohtadel oleks ka selline haridus siis see riik praegu nii perses ei oleks. enne rääkisid ka töötukassa ümber õppest siis selle peale töötukassa ütleb sulle vaata ise kuidas hakkama saad. nende arust võib kokk keevitajaks õppida või metalli mees rätsepaks.

  2. Millegipärast on levinud arusaam, et internet on anonüümne koht. Ma ei saa aru miks.

    Karvaste käppade omanik saab tasuva töökoha loomaaias. Aga Raplas muidugi loomaaeda ei ole. Ja kollaseid veste ka ei jagata.

    Kokast võib saada väga hea keevitaja. Aga head “kalakat” kokast vaevalt tuleb. Ükskõik kui kahtlane ta haridus on.

    Halb emakeeleoskus on suur õnnetus. Tunnen kaasa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: