Sisemist motivatsioonipaketti on vaja!

Sel nädalal palus CV-Online Dianal kirjutada olulisematest kogemustest ja õppetundidest, mis ta eelmistelt töökohtadelt kaasa on saanud.
Olen töötanud erinevates firmades ja väga erinevatel ametipostidel. Igast kogemusest saab midagi õppida, olgu siis inimestega või tööga seotud seikadest. Panen nüüd kirja mõned mõtted ja hoiakud, mis on tekkinud või siis kinnistunud seoses tööga või kaaslastega.

Ilma sisemise motivatsioonita ei saa!
Olen päris palju mõelnud motivatsiooni ja motiveerimisteema üle. Mis on parim motivaator töös? On see suur palk, müügiboonused, preemiad või muud hüved mida nimetatakse motivaatoriteks. Välised motivaatorid on ju head ja ahvatlevad tööle kandideerima ja seal püsima, aga millegipärast olen veendunud, et need ei täida kaua oma eesmärki.

Olen tähele pannud, et eeldused tulemuslikult tööd teha ja edukas olla tulevad siiski enda seest ehk siis sisemise motivatsioonipaketiga töötaja on lausa pärl. Endale tuleb selgeks teha, miks mingit tööd tehakse või tahetakse saada. See teadmine või tunnistamine aitab väga hästi ka läbipõlemise eest.

Plaan igaks päevaks, tegevused järjekorda!
Alati ei tule kasuks ka rohkem tegemine. Panin tähele, et mida rohkem ja kiiremini tegin, seda suurem tööhunnik oli tegemata. Siit siis järeldus – tuleb teha vähem, et saavutada rohkem.

Enne tegutsema asumist hakkasin töös esinevaid ülesandeid tähtsuse järjekorda panema. Vahepeal tegin seda hommikul töölaua taga, vahel tööle sõites, kuidas kunagi. Päeva jooksul ettetulevad jooksvad küsimused lahterdasin ka tegelikult ära – mis kohe täita, mida saab teise töö käigus korda ajada ja mis annab edasi lükata ;). Kasutan seda moodust ka oma igapäeva elus edukalt.

Tuleb olla valmis sõnapidamatuseks!
Minu jaoks sai oma tähenduse ka ütlus – muuda, mida sa saad muuta ja mida muuta ei saa, jäta asi sinna paika. Üritasin nimelt kangekaelselt ikka asju muuta või liikuma saada, iseenesest ikka paremuse poole. Lõpuks sain aru, et pole lihtsalt mõtet üle kolme korra asju meelde tuletada, ettepanekuid teha või oma abi pakkuda.  Jah, minu jaoks on kolm korda lagi.

Selgituseks niipalju, et söandasin mitu korda sõna võtta ikka siis, kui mulle lubadusi anti ja neid meelde tuletasin.

Edaspidi käib minuga kaasas ka teadmine, et kunagi ei maksa midagi millestki ega kellestki eeldada enne sügavamalt süüvimata. Tagajärjed võivad olla mitte just eriti meeldivad. Minu suurimaks „ämbriks“ on olnud inimese hindamine tema sõnade, mitte tegude järgi.

Mida vähem räägid, seda parem!
Kui tõusta ametiredelil, siis kooruvad tõeliselt head töökaaslased kohe välja. Saab selge pildi, keda sa võid usaldada ja kelle juuresolekul on hea suu kinni hoida. Tegelikult on ikka nii, et mida vähem räägid, seda parem. Aga see tõdemus ei sega ju normaalseid suhteid hoidmast.

Parim oskus on ikka teha omad järeldused ja eluga edasi minna ning püüda mitte enam samu vigu teha. Jah, kerge öelda, raske teha, nagu öeldakse – inimese mälu on lühike. Aga uskuge mind, kui ikka mitu korda vastu näppe saad, enam sama viga ei korda.

CV-Online`i värbamisassistendi Taimi Krimsi soovitused, kuhu Diana kandideerida võiks.

Andmesisestaja (Creditreform Eesti OÜ)
See on ametikoht, kus Diana saaks rakendada mõningal määral oma dokumendihalduse alaseid teadmisi ning samas suhelda klientidega, mis on tema tugevaks küljeks.

Müügisekretär (Päikesedekoori OÜ)
Varasemate postituste põhjal on selgunud, et Dianale meeldib inimesi aidata ning neid nõustada. Antud ametikoht seda võimaldaks. Samas eeldab see töö valmisolekut silmast silma müüügitööks, mille puhul tuleks kasuks eelnev müügikogemus.

Juhatuse assistent (Tuokko OÜ)
Ametikoht, mis ühendab mitmeid Dianale meelepäraseid aspekte – ühelt poolt dokumendihaldus ja infovahetus, teisalt suhtlemisvõimalus nii ettevõtte siseselt kui ka külalistega. Peamiseks küsimuseks antud pakkumise puhul on nõue osata soome keelt. Kindlasti tasuks ettevõttest uurida, kas see on primaarne nõue kandideerimiseks või pigem teisejärguline.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: