Unistuste töökoht, kas püüdmatu ükssarvik?


Pika ootamise ja tiheda konkurentsisõela järel on mul viimaks ometi õnnestunud pääseda Töötukassa ettevõtluskoolitusele. Pärast esimese päeva möödumist (täna!), võin öelda, et nalja tegema sinna ei tuldud. Enamusel osalejatest on täiesti tõsiseltvõetavad ja osaliselt ka järeleproovitud äriideed. Nojah, koolitusele pääsemiseks tuli eelnevalt kirjutada essee, mis pidi vastama hulgale etteantud küsimustele. Kes lihtsalt niisama päeva õhtusse veeretama tulid, jäid välja. Koolituse lõpuks peab igaüks oma esialgset ideed niipalju marineerima ja küpsetama, et saaks esitada isuäratava äriplaani ettevõtlustoetuse taotlemiseks.

On arusaadav, millised on riigi huvid seoses areneva ettevõtlusega. Töökohad, pakutavad teenused ja tooted – neilt laekuv maksuraha on tähtis, aga lisaks pakub see rahvale tsirkust ja leiba, siis rahvas on rahul, ei nurise, ei mässa, hääletab valitsuspartei poolt. Miks peaks aga inimene ise võtma vabatahtlikult vastu 24/7 töökoha, panema oma naha turule ja asutama ettevõtte?

Et teha, mis meeldib.

Raha on küll tähtis faktor, aga tööl ei käida ainult raha pärast. 8 tundi ööpäevast veeta, tehes midagi, mida sa ei salli, see on ju kolmandik kogu su elust! Võiks öelda, et kui sured üheksakümne-aastasena, oled sa elu jooksul nagu kolmkümmend aastat vangis olnud. Teha tööd, mida sa naudid, see on oluline. Mõtle, kolmkümmend aastat vangipõlve eimillegi eest, hahh! Kui sa just enneaegu igavusse ei sure…

Et näha, et see on vajalik.

Hea on teha midagi, mida sa oskad, pakkuda midagi, mida sul on üle, olgu see siis mõni erakordne oskus, üleliigne tuba suvemajas, teadmised seadusandlusest või füüsiline jõud. Hea on anda, mida sul on ja näha, kuidas see läheb sinna, kuhu vaja. Midagi, mis oli viltu, saab õigeks. Midagi, mis oli üle, saab ära kasutatud. Miski, millest oli puudus, saab kohale toimetatud.

Et leida tuge kaaslastelt

Kõigile meeldib olla sõpradega koos. Jõlkuda linna peal, istuda pubis, pidada perepiknikku loomaaias, käia mägimatkal, vahtida jalkaülekannet või mängida bigbandis. Maitseasi. Aga raha? Teeme siis seda ka. Pärast lähme Viru Keskusesse ja hängime edasi. Teeme nalja ja oleme loovad, toetame ja saame tuge üksteiselt. Jagame aega inimestega, kes on meie aega väärt.

Et valitseda oma aega

Hea on olla oma aja peremees. Hea on tunda pinget tähtaegade surve all. Hea on võtta ennast kokku ja hea on lasta end lõdvaks. Hea on jõuda lasteaeda õigeks ajaks lapsele järgi, hea on teha tööd inspiratsioonihetkel.

Kas tuleb välja, et ettevõtlus on ainus viis unistuste töökoha saamiseks?

Advertisements

8 kommentaari

 1. Kui kaua seda koolitust oodata tuli?

 2. olen arvel juulist alates. vahepeal korra pakuti ka, aga siis pidin transpordi keerukuse tõttu loobuma.

 3. Nii et järjekorrad on endised. Mõtlesin kah korra koolituse peale, aga selle ajaga, mis kulub koolituse ootamise, toetuse taotlemise jms peale, on ilmselt lihtsam ise algkapital kokku kraapida. Riiklik loogika on raudne: kellel on nii palju ettevõtlikkust, et oma firma vee peal hoida, see saab ka pystipanekuga ise hakkama.

 4. Palju õnne Lea . . . . Loodan, et sellest on ka kasu ning saad mingi hea plaani kokku panna. Praegu on ainuke võimalus ise midagi luua, kui kuskile tööle minna.

 5. Aitäh, Tanel 🙂

  Kusjuures, ma olin Tallinna koolituse järjekorras, aga seal oli päris lootusetu seis. Nüüd käin Raplas.

  Eks ta ole, kes ettevõtlikud on, ei jää toetust ootama. Pannakse firma püsti ja ülejäänu käib katse-eksituse meetodil. Mulle meeldib see, et ma saan enne selle kohta midagi õppida.

 6. […] This post was mentioned on Twitter by CV-Online, Marit Priks. Marit Priks said: RT @cvonline: Kas unistuste töö on püüdmatu ükssarvik? http://bit.ly/9PZMup […]

 7. Kas ettevõtja koolitusel ettevõtjaks olemise miinustest ka räägiti?

 8. Kährikule: cit Lea Jalukse: Miks peaks aga inimene ise võtma vabatahtlikult vastu 24/7 töökoha, panema oma naha turule ja asutama ettevõtte.

  Ja seda kõike tähtajatult ja ilma palgata. 🙂

  Räägitakse, räägitakse. Kogu auditoorium jõuab päevas kolm korda ümber mõelda ja läheb õhtule, nutuvõru suu ümber 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: