Ainulaadne võimalus tööotsijale: hakka blogima, tee end nähtavaks!

Olukord Eesti tööturul on täbar, aga mitte sellest ei hakka me nüüd rääkima. Püüame hoopis omalt poolt tööotsijatesse positiivsust ja inistsiatiivikust süstida. Algab aktsioon, mida enne Eestis tehtud pole – võtame oma tiiva alla mõned julged  tööotsijaid, kes oleksid valmis oma tööotsingutest ja sellega seotud kogemustest ja mõtetest blogima.

Vaata siit, millised on tingimused ja kuidas kandideerida!

Miks me seda teeme?
Usume, et head nõuanded üksi ei aita kedagi, kui neid ei saa hästi siduda kogemustega päriselust. Julged, oma arengust huvitatud tööotsijad, saavad olla parimad eeskujud. Tööotsijate blogipostituste eesmärgiks on veidi kirjeldada tööd otsiva inimese rutiini, probleeme ja võimalusi ning aidata omapoolsete nõuannetega kaasa töö leidmisele. Oluline on kirjeldada tööotsingute temaatikat inimlikust ja võimalikult elujaatavast vaatenurgast!

Me peame oma kohustuseks tööotsijaid aidata ja seda me ka teeme!

Mida me ei tee?
Me ei kavatse kuidagi tööotsijaid ja töötust naeruvääristada! Me ei taha teha blogijatest tühje staarikesi – blogi-Mati või blogi-Kati – vaid neid aidata ning blogijaid kaasates ka teisi tööotsijaid positiivselt mõjutada.

Kuna tegemist on delikaatse teemaga, jätame endale õiguse kõik blogijaid solvavad kommentaarid eemaldada! Samas ei käse me blogijatel hoiduda kriitikast meie suhtes, kui oleme seda väärt.

Keda ja kuidas me blogijaks otsime?
Igaüks, kes on registreeritud töötuna Eesti Töötukassas, saab kandideerida. 2-3 blogijat valime välja CV ja ennekõike proovitöö põhjal, milleks on lühijutt (kuni üks A4) teemal “Minu kõige pöörasem tööintervjuu?”. See võib olla nii dokumentaalse sisuga tekst või hoopis fantaasia.

Välja valime võimalikult erineva tausta, kogemuse ja kirjutamisstiiliga autorid, et neid oleks edaspidi huvitav jälgida. Soovime, et sa oleksid aktiivne tööotsija ja – mis peamine – kohusetundlik. Kui me su välja valime, võtad kohustuse kirjutada iga nädal ühe postituse.

Oluline on see, et suudaksid oma mõtteid kirjalikult huvitavas stiilis väljendada. Ootame blogijatelt julgust rääkida oma kogemustest, mõtetest, tunnetest, teha konstruktiivset kriitikat endale ja vajadusel ka tööandjatele, meile või kellelegi teisele, kellega tööotsingute käigus kokku puutud. Nalja võib teha, unistada võib ka:)

Blogimine toimub eesti keeles, seega peaksid suutma end kirjalikult eesti keeles väljendada.

Me pole veel pannud paika, kui pikk on blogimisaktsiooni periood – ideaalis blogid sa seni, kuni oled töö leidnud, kuid esmaseks ajaliseks piiriks on 3 kuud. Usume, et kuni 3 kuuga meie väljavalitud blogijad endale töö leiavad!

Mida me blogijatele pakume?
1. Iga väljavalitu saab endale toeks isikliku värbamisspetsialisti, kes teda blogimise perioodil toetab ja nõustab. Vaatame üle blogijate CV-d ja teised kandideerimisdokumendid, arutleme nendega karjäärisoovide ja valikute üle ning aitame valmistuda tööintervjuudeks ja soovitame ka töökonkursse, kuhu kandideerida.

2. Kui Sa kirjutad häid postitusi, jääd positiivselt silma ning sinu võimalused tööd leida paranevad! Pealegi saad hindamatu kogemuse, mida CV-sse kirja panna:)

3. Sa oled “hääl päriselust” – oma kogemusi jagades saad aidata teisi tööotsijaid ja nende lähedasi, kes suure tõenäosusega puutuvad kokku täpselt samade küsimuste ja probleemidega.

Me ei võta blogijaid CV-Online`i tööle ega maksa ka rahalist tasu – vastasel korral kaotaksid riigilt saadava toetusraha. Nagu öeldud, anname sulle häid nõuandeid ja võimaluse enda teostamiseks ja arendamiseks!

Paar asja, millega arvestada!
1. Me võime su postitusi avaldada kõigis CV-Online`i kanalitest ja vastavalt kokkulepetele ka CV-Online`i partnerite kanalites.
2. Palume sul blogipostitusi mitte avaldada mujal enne, kui avaldad need meie blogis! Pärast seda on oma postitustele viitamine ja linkide jagamine vägagi soovitatav:)
3.  Sa võid saada aeg-ajalt negatiivset tagasisidet lugejatelt – ära lase end sellest heidutada! Sina oled neist raudselt tublim ja julgem!
4. Mõtle kindlasti läbi – kas sa oled selleks kõigeks valmis! See, mida sa kirjutad, saab nähtavaks tuhandetele silmapaaridele (ja seda näevad ka tööandjad, kes su nime guugeldavad).
5. Kui me su välja valime, siis see tähendab, et me usume sinusse! Toetame ja nõustame sind, vastu ootame positiivset meelestatust ja julgust!

Pane oma pööraseim tööintervjuu kirja ja kandideeri blogijaks! Kandideerimistähtaeg on 31. märts 2010!

2 kommentaari

  1. […] Ainulaadne võimalus tööotsijale: hakka blogima, tee end nähtavaks! […]

  2. […] Ainulaadne võimalus tööotsijale: hakka blogima, tee end nähtavaks! […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: