Keskmiselt kandideerib igale töökonkursile 17 inimest

Tegime kokkuvõtteid eelmisest aastast ja leidsime mõned õige huvitavad faktid. Kõige olulisem – keskmiselt kandideeris ühele töökonkursile eelmine aasta 17 kandidaati, see on 2 korda rohkem kui aasta varem. Kandidaate konkursi kohta oli Lätis 13 ja Leedus 12.

Kui 2009. aastal avaldasime 12 000 töökuulutust, siis aasta varem oli neid olnud 20 000, seega pakkumiste hulk langes 40 protsenti.

Kandideerimisi tehti meie portaalis üle 200 tuhande korra. Kandidaate konkurssidel oli 2008. aastal keskmiselt 9, 2009. aastal aga juba 17.

Enim tööd IT- ja müügiinimestele
Enamikel spetsialisti ja juhi taseme töökonkurssidel jäi kandidaatide arv 15-25 vahele. Hoopis rohkearvulisemad konkursid olid teeninduse, assisteerivate tööde ja müügi valdkonnas, kus korduvalt ületas kandidaatide hulk ka 500 piiri.

Kõige enam pakuti 2009. aastal tööd IT- ja müügisektoris.

Mis tegelikult toimus?
Agu Vahur, meie juhatuse liige, võttis eelmise aasta kokku nii: “2009. aasta oli tööturul väga muutlik – hulgaliselt lisandus uusi tööotsijaid, mistõttu paljud konkursid muutusid väga rohkearvuliseks. Samas oli ja on jätkuvalt palju spetsiifilisi töökohti, kuhu tuleb sobivaid töötajaid tikutulega taga otsida ja parema palgapakkumisega üles osta. Mõlemad äärmused  muudavad värbamise ettevõtetele keerulisemaks ja aeganõudvamaks. Aina enam ettevõtteid hakkas 2009. aastal seetõttu kasutama värbamisteenuseid.”

Meie prognoos on, et selle aasta teises pooles hakkab tööpakkumiste hulk taas silmapaistvamalt kasvama.

Millistes valdkondades lisandus enim tööotsijaid?
Tööotsijate arv kasvaks eelmisel aastal kõige rohkem põllumajanduse, teeninduse, ehituse ja kinnisvara ning tootmissektoris – 13-15%. Kõige vähem uusi tööotsijaid lisandus turunduse- ja reklaami, õigusabi ning personalijuhtimise sektorites.

Meie kaudu sai ka Bermudale tööle kandideerida?
Välismaa tööpakkumisi tehti kõige enam sellistesse riikidesse nagu Soome, Inglismaa, Tšehhimaa ning Läti. Samas võis muuhulgas kandideerida tööle ka sellistesse eksootilistesse kohtadesse nagu Keenia, Katar, Araabia Ühendemiraadid, Bermuda ning Gibraltar.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: