Tööotsijad aprillis: inimesed avatud töötamisele Lätis-Leedus

Vaadates otsa CV-Online`i aprilli statistikale võib öelda, et väga suuri, märkimisväärseid pöördeid tööotsijate vajadustes ja ootustes ei ole toimunud. Siiski võiks välja tuua paar fakti, mis enim silma jäävad.

kroonid1) Aprillikuus hakkas vähenema inimeste hulk, kelle palgaootused on üle 15000 krooni (neto).  Meie andmebaasis on selliseid tööotsijaid võrreldes kuu aja tagusega 1.5% vähem. Ilmselt on peamiseks põhjuseks inimeste ootuste langetamine, et olla töökonkurssidel konkurentsivõimelisem ja vastata paremini ettevõtete tänastele võimalustele.

gloobus2)  Juba mitmendat kuud järjest kasvab kõige enam selliste CV omanike hulk, kes on märkinud valmisolekut asuda tööle Lätti-Leetu. Samal ajal on aga huvitavaks kontrastiks see, aprillis ei kasvanud nende tööotsijate hulk, kes sooviks minna tööle mujale välismaale. Selline trend on praeguses tööpuuduse situatsioonis isegi üllatav. Samas mõistavad tööotsijad ilmselt järjest paremini, et majanduse olukord pole palju parem ka teistes riikides.

3) Kõige rohkem lisandus tööotsijate hulka teeninduse, transpordi ja logistika ning tervishoiu ja sotsiaaltöö valdkonna töökogemusega inimesi.
4) Kõige enam kasvas selliste tööotsijate hulk, kes on märkinud CV-sse soovi asuda tööle teeninduse, tervishoiu ja sotsiaaltöö, turismi ja hotellinduse ning kaubanduse valdkonda.

5juht) Aprillis vähenes tööotsijate hulk, kes sooviksid asuda tööle juhina.

Tööpakkumiste hulk püsis aprillis stabiilselt 350-400 pakkumise tasemel, näidates kuu lõpupoole isegi väikest tõusutrendi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: