Tööotsijad aprillis: inimesed avatud töötamisele Lätis-Leedus

Vaadates otsa CV-Online`i aprilli statistikale võib öelda, et väga suuri, märkimisväärseid pöördeid tööotsijate vajadustes ja ootustes ei ole toimunud. Siiski võiks välja tuua paar fakti, mis enim silma jäävad.

kroonid1) Aprillikuus hakkas vähenema inimeste hulk, kelle palgaootused on üle 15000 krooni (neto).  Meie andmebaasis on selliseid tööotsijaid võrreldes kuu aja tagusega 1.5% vähem. Ilmselt on peamiseks põhjuseks inimeste ootuste langetamine, et olla töökonkurssidel konkurentsivõimelisem ja vastata paremini ettevõtete tänastele võimalustele.

gloobus2)  Juba mitmendat kuud järjest kasvab kõige enam selliste CV omanike hulk, kes on märkinud valmisolekut asuda tööle Lätti-Leetu. Samal ajal on aga huvitavaks kontrastiks see, aprillis ei kasvanud nende tööotsijate hulk, kes sooviks minna tööle mujale välismaale. Selline trend on praeguses tööpuuduse situatsioonis isegi üllatav. Samas mõistavad tööotsijad ilmselt järjest paremini, et majanduse olukord pole palju parem ka teistes riikides.

3) Kõige rohkem lisandus tööotsijate hulka teeninduse, transpordi ja logistika ning tervishoiu ja sotsiaaltöö valdkonna töökogemusega inimesi.
4) Kõige enam kasvas selliste tööotsijate hulk, kes on märkinud CV-sse soovi asuda tööle teeninduse, tervishoiu ja sotsiaaltöö, turismi ja hotellinduse ning kaubanduse valdkonda.

5juht) Aprillis vähenes tööotsijate hulk, kes sooviksid asuda tööle juhina.

Tööpakkumiste hulk püsis aprillis stabiilselt 350-400 pakkumise tasemel, näidates kuu lõpupoole isegi väikest tõusutrendi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: