Enim otsitakse tööd ikka teenindus- ja kaubandussektorisse

toootsijad Nagu ka kuu tagasi selles postituses kirjutasin, jälgime igakuist statistikat selle kohta, millise valdkonna tööotsijaid meie andmebaasi lisandub ning millised on ootused uuele tööle. Kokkuvõte märtsis toimunud sündmustest on järgnev.

1) Kõige enam lisandus märtsis ehituse ja kinnisvara, elektroonika, elektri ja telekommunikatsiooni ning töötlemise ja tootmise kogemusega tööotsijaid.
2)  Tööotsijate hulgas vähenes tervishoiu ja sotsiaaltöö ning ka transpordi/logistika kogemustega inimeste hulk. Ei saa küll väita, et nendes sektorites on hulgaliselt värbama hakatud, kuid meditsiini valdkonda oli tõepoolest märtsis meie portaalis pakkumisi üsna soliidsel hulgal. Eriti välismaale.

teenindus3) Kuhu inimesed tööle soovivad? Enim kasvas nende hulk, kes sooviks asuda tööle teenindus- ja kaubandussektorisse. Kuu jooksul kasvas nende inimeste hulk siiski ca 1,5%.
4)  Eelmine kuu kasvas enim selliste tööotsijate hulk, kes soovivad saada netopalka 7000-10000 krooni kuus. Ei kasvanud nende tööotsijate hulk, kelle töötasu ootused on üle 15000 krooni netopalka kuus.

lati5) Kui juba veebruaris paistis silma, et aina enam eestimaalasi on valmis siirduma tööle teistesse Baltimaadesse, siis märtsis kasv isegi kiirenes. Tervelt 7,8% kasvas nende hulk, kes on valmis Lätti-Leetu tööle minema.
6) Eestimaistest piirkondades kasvas enim nõudlus töökohtade Pärnumaal ja Lääne-Virumaal. Hiiumaale tööotsijaid on aga hoopis vähemaks jäänud.

itmeesEnim pakkumisi oli märtsis jätkuvalt IT, müügi ja teeninduse valdkonda. Ülikoolide õppejõudude konkursside tõttu oli palju pakkumisi ka haridusvaldkonda. Peaaegu täielikult on kokku kuivanud tööpakkumiste hulk korrakaitse- ja päästeteenistuste valdkonnas

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: