Tööotsijad tahavad tööle politseisse ja Leetu

marts1Jälgime igakuiselt statistikat selle kohta, millise profiiliga tööotsijad CV-Online`i andmebaasi lisanduvad, millised muutused toimuvad ootuste osas töökohale ning milliseid trende võib tööotsingu osas näha.

Ühe kuuga muidugi kardinaalseid muutusi ei toimu, kuid üht-teist saab siiski välja tuua. Seega, mis on muutunud märtsi alguseks võrreldes kuu aja tagusega?

1) Kõige enam lisandus veebruaris ehituse ja kinnisvara, energeetika, elektroonika ja telekommunikatsiooni töökogemusega inimesi, samuti tööotsijaid tootmisettevõtetest.
marts32) Samas lisandus tööotsijate hulka veebruaris vaid mõni ükskik personalivaldkonna töökogemusega inimene. Nendel on hetkel tõepoolest tööd kõvasti ning hinnatud personalispetsialist on väga vajalik.
3) Veebruarist jäi silma, et võrreldes eelneva kuuga soovib järjest enam inimesi leida tööd korrakaitse ja päästetööde valdkonnas (politsei, päästeamet, riigikaitse). Nende inimeste hulk kasvas veebruaris tervelt 5%.

marts24) Üldiselt valmisolek välismaale tööle minemiseks ei ole märkimisväärselt kasvanud. Küll on aga tervelt 5,9% kasvanud nende inimeste hulk, kes on valmis minema tööle teistesse Baltimaadesse.
5) Palgaootused suuri muutusi ei näita, välja arvatud üks erand. Tööotsijate hulk, kes soovivad saada netopalka üle 15000 krooni, hakkas eelmisel kuul vähenema.

Sellised on peamised näitajad, mis eelmise kuu tulemusi vaadates silma hakkasid. Tööpakkumiste koha pealt võib öelda, et endiselt on ülivõimsalt kõige enam pakkumisi IT-valdkonna asjatundjatele, järgnevad müügi- ja teenindustöö pakkumised.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: